mjufygugik5636 mjufygugik5636
  • 13-05-2023
  • Mathematics
contestada

assume a fixed cost for a process of $1,000. the variable cost to produce each unit of product is $12 and the selling price for the finished product is $20. which of the following is the number of units that has to be produced and sold to break-even? 75 units 90 units 120 units 125 units 150 units

Respuesta :

Otras preguntas

convert 3.09 x 10~3 m = nm
math help please i need the question
I need help with 13 please 5ug=_____mg
How do I find the unknown angles?
What were some of the distinguishing features of civilizations as opposed to early agricultural societies?
If an organism eats an insect, what type of heterotroph is it?
What is sargon known for? a. defeated the world's first empire and established a republic b. ruled over his father's empire with an iron hand and made it bigger
I hope you can help. A plus if you can tell me how to do it
Write 5 sentences on the importance of including vegetables in your diet.
Shelly ran 21/4 miles. Lynne ran 31/8 miles. Who ran farther and by how much? A. Lynne by 7/8 miles B. Lynne by 3/4 miles C. Shelly by 3/4 miles