Citlalibautista12 Citlalibautista12
  • 13-02-2024
  • Mathematics
contestada

Un obrero gana $4,316.45 mensuales,de los cuales gasta $4,118.75.En cuántos meses podrá ahorrar $1997.00

Respuesta :

Otras preguntas

how many times does 3 go into 13
Helloooo, free 100 pointss <33
What fraction of each gallon of purple paint is red
_______________ is the grammatical word to describe the ending of a verb (usually –ed for past and –s for present). a Syntax b Tense c Editing d Structure
A rocket is launched from a tower. The height of the rocket, y in feet, is related to the time after launch, x in seconds, by the given equation. Use equation,
(PLEASE HELP ME) Which of the following number sentence is true? A. 35/5 = -7 B. -72/9 = 8 C. -48/-12 = -4 D. -65/-13 = 5
help with math plsssssssss
hey guys! which one is it (photo below)
How does the graph of g(x) = 2^x - 1 compare to the graph of parent function f(x) = 2^x
Which store has the better buy? Pet Smart sells 20 pounds of pet food for $13.99 or Chewy sells 50 pounds of pet food for $37.99? What is the unit rate of the