graceanne810 graceanne810
  • 14-02-2024
  • Mathematics
contestada

Natalie is planning a 250 -mile road trip. Her car gets 32 miles per gallon on the highway. Gas costs $3.50 a gallon. To the nearest dollar, how much will gas cost for the trip

Respuesta :

Otras preguntas

Underline the pronouns in each of following sentences
Neko I miss you sooo much pls find me soon or let me find you. Pls come back
ก Why did the Texans chose San Felipe de Austin as the location for the consultation? a. It was the settlement that had a printing press. b It was safe and away
this is due in 39 minutes pls help I'm confused
what is the mood of mrs. flowers by maya angelou
!!! i only need part c !!! There are 30 homes in Neighborhood A. Each year, the number of homes increases by 20%. Just down the road, Neighborhood B has 45 home
Suppose Saron has 7 Birr to be spent on two goods: banana and bread. The unit price of banana is 1 Birr and the unit price of a loaf of bread is 4 Birr. The tot
We went to the cinema but we didn't see the film. (though)
we were driving …….......... the city centre when we had an accident.​
If f(x) =3x-2 and g(x) = 2x+1, find (f+g) (x)