chloenj2211 chloenj2211
  • 14-02-2024
  • Physics
contestada

A household receives a 200 electricity bill. The cost of electricity is0.120/kWh. How much energy (in kWh) did the household use ________.

Respuesta :

Otras preguntas

A yard fabric costs $12.99. How much will 2 feet cost?
what is the lmc of two numbers that have no common factors greater then 1
what is the unit rate in 49 points in 7 games
what is 402 rounded to the nearest ten and hundred
How many times smaller is 0.06 than 0.6
What should prewriting help a writer do
what is the estimate of 92 times 68
Canada has a population. That is about 1/10 as large as the United States. If Canada's population is about 32 million, about how many people live in the United
Why was it necessary to develop writing before civilization could advance?
q + (-9) = 12 What is q?