MarbleMonkey1624 MarbleMonkey1624
  • 13-03-2024
  • Mathematics
contestada

5 tons of bark cost $17,500.00. What is the price per pound?____$

Respuesta :

Otras preguntas

6 features that tell you that the text is on the internet ?
The equation 4(x – 3)2 – 5 = 139 has two solutions: one positive and one negative. What is the negative solution? 7.
How much simple interest does $2,560 earn in 17 months at a rate of 11 %. Round to the nearest cent (hundredth). What will be the new balance?
A triangle has sides with lengths of 8 kilometers, 12 kilometers, and 13 kilometers. Is it a right triangle?
6 divided by 3.54 ..
Aubree invested $8,300 in an account paying an interest rate of 2.2% compounded quarterly. Assuming no deposits or withdrawals are made, how much money, to the
Read the sentence. Dancing is becoming a popular hobby. Which statement correctly describes the verb function in this sentence? The word “dancing” is a verb tha
What is carbon fixation, and how does it relate to photosynthesis? It is the absorption of CO2 from the air, and it occurs during the light-dependent reactions.
Why were southerners more accepting of the ideas of Booker T. Washington's ideas?
Which statement justifies why ∠FBE measures 50°? Given: angles ABD and DBC are complementary