maxefficacy9695 maxefficacy9695
  • 12-04-2024
  • History
contestada

There are about how many governments in the USA?
1) 20,000
2) 50,000
3) 10,000
4) 70,000

Respuesta :

Otras preguntas

find the unit price rounded to the nearest cent: $12.35 for 11 lb
John is weighing his jars of coins. His jar of pennies weighs 84.96 ounces, and his jar of nickels weighs 3.11 kilograms. There are 0.0283495 kilograms per ounc
Need some help on this please
if you had a rectangular sheet cake do you need to cut into 15 pieces how many pieces would have to be on each side to achieve that many servings out of the who
Sally bought 5 rolls of ribbon to wrap presents. Each roll contains 10.5 meters of ribbon. If each present uses 1.4 meters of ribbon, how many presents can they
What is the theme of lliad? (A) heroes never make mistakes (B) though time may pass, people never change. (C) excessive pride can lead to ones downfall. (D) l
Give one example when it might be important to know how much gravitational potential energy is stored by an object. Why is it important?
What does this mean???
What is the trigonometric ratio for cos D?
*98 POINTS* The Fall of the House of Usher By Edgar Allan Poe Noticing these things, I rode over a short causeway to the house. A servant in waiting took my hor