chloemiller75 chloemiller75
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

You have $14 and earn $0.75 for each cup of orange juice you sell. Write an equation in two variables that represents the total amount A
(in dollars) you have after selling j
cups of orange juice.

$

Respuesta :

Otras preguntas

Why did Andrew Jackson oppose the federal bank?
if a fungus helps a plant take up water and nutrients, that would be an example of which type of relationship? a. commensalism b. symbiotic mutualism c. predati
He went with us to the picnic by the lake. which one is he pronoun?
Tom wants to order tickets online so that he and three of his friends can go to a water park the cost of the tickets is 16.00 per person there is also a 2.50 on
hurry. i need this done before 10:10 EST
Which sentence uses a hyphen correctly? A. Emma claimed responsibility for the well-placed American flag. B. Why in the world are you so-focused on the we
20 POINTS!! In the formula NO3, what does the subscript 3 mean?
Which are included in five sub fields of geography?
Which measure is equivalent to 110 mL? 0.0110 L 0.110 L 1.10 L 11,000 L
Please answer this question only if you know the answer!! 30 points and brainliest!!