stephhh12 stephhh12
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

12 eggs cost $2.04. How much would 18 cost ?

Respuesta :

marting1667 marting1667
  • 14-11-2017
the answer to this sum is 
$8.04
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 14-11-2017
12 eggs cost 2.04......2.04/12 = 0.17 per egg

for 18 eggs...
18 * 0.17 = 3.06 <==
Answer Link

Otras preguntas

Point a is at (2,-8) and point c is at (-4,7). Find the coordinates of point b on ac such that the ratio of ab to bc is 2:1
how many bits do you need to count up to 30 help please
what is relation of acceleration of a body to its mass and applied force​
The decaying body of the bull will produce bees. Why do you think reasonable individuals once accepted the ideas behind this recipe?
who was the preamble of the constitution written for
2. Which question word must agree with the noun it is asking about in number and gender? quién qué cuándo cuánto
‏Consultation report from a specialist ( OBGYN ) to the primary doctor what are the sample
If you traveled WSW from Frankfurt for 50 kilometers and then went NW for 100 kilometers, where would you be? a Dresden b Munich Bonn Hamburg A. Dresden B.Munic
is a lion stalks captures and eats a cape buffalo predation or parasitism
genghis kan’s conquest led to the rise of tang empire true or false