stephhh12
stephhh12
14-11-2017
Mathematics
contestada
12 eggs cost $2.04. How much would 18 cost ?
Respuesta :
marting1667
marting1667
14-11-2017
the answer to this sum is
$8.04
Answer Link
texaschic101
texaschic101
14-11-2017
12 eggs cost 2.04......2.04/12 = 0.17 per egg
for 18 eggs...
18 * 0.17 = 3.06 <==
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
Point a is at (2,-8) and point c is at (-4,7). Find the coordinates of point b on ac such that the ratio of ab to bc is 2:1
how many bits do you need to count up to 30 help please
what is relation of acceleration of a body to its mass and applied force
The decaying body of the bull will produce bees. Why do you think reasonable individuals once accepted the ideas behind this recipe?
who was the preamble of the constitution written for
2. Which question word must agree with the noun it is asking about in number and gender? quién qué cuándo cuánto
Consultation report from a specialist ( OBGYN ) to the primary doctor what are the sample
If you traveled WSW from Frankfurt for 50 kilometers and then went NW for 100 kilometers, where would you be? a Dresden b Munich Bonn Hamburg A. Dresden B.Munic
is a lion stalks captures and eats a cape buffalo predation or parasitism
genghis kan’s conquest led to the rise of tang empire true or false