imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
0.1 10 times as much as
Which statements about Adolf Hitler's rise to power are true? Choose all answers that are correct. A. He restored national pride by telling Germans they weren't
Which of the following is an effect of the Alien and Sedition Acts?
What is the solution for 4.2=c/8?
Please Make sure you answer is correct. Which measure of center or spread represents the given situation? More players on the basketball team are 6 feet tall t
The Scopes Trial made it legal to teach fundamentalism in school. True False
How many different gardens can a farmer plant if he wants one row each of six vegetables? 720 120 36
Which sentence does not contain any errors in capitalization? A. What countries border the Black sea? B. call me when you get home. C. Acquaint yourself with th
Which would be the least helpful for supporting interpretations about the lives of late nineteenth-century immigrants? A. a historical novel about working in th
grain is stored in cylindrical structures called silos which is the best estimate for the volume of a silo with a diameter of 12.3 feet and a height of 25 feet