aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

When mrs stanning is killed at the beginning how do the characters learn the news answers?
Can some help me please
The roots of y in the equation y^2-2y=-9/2 are +-
Gloria does a lot of weight training between soccer games. as she strengthens her muscles, she is able to run harder and faster during games. in the same ways,
An object pronoun takes the place of a/an _______ in the object part of a sentence. A. different pronoun B. noun C. verb D. adjective
If the diameter of a circle is 8.5 kilometers, find the circumference of the circle to the nearest tenth.A. 13.4 kilometers B. 26.7 kilometers C. 39.4kilometers
Which agency is responsible for regulating the state boating laws in texas?
1,2,3 or 4? help please and no I can't just guess till I get it right please help me
Of the following events, which happens last in Romeo and Juliet? A: Tybalt fights with Mercutio. B: Paris meets Juliet at Friar Laurence's cell. C: Romeo leave
Triangle PQR is transformed to similar triangle P'Q'R'. A coordinate grid is shown from negative 10 to 0 to positive 10 on both x- and y-axes at increments of 1