matsatey matsatey
  • 13-06-2018
  • Mathematics
contestada

35 miles per gallon gas at $2.56 per gallon,what is cost per mile

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-06-2018
It should be 2.56/35, which is equal to 0.0731428571$ per mile. Hope this helped! Brainliest is always appreciated.
Answer Link
szullo221 szullo221
  • 13-06-2018
The cost is about $0.07 per mile.
Answer Link

Otras preguntas

Write an equation of the line containing the given point and parallel to the given line. (6,-2); 4x - 3y = 8
What is f'(x) = if f(x) =4tan (1/2-x No need to answer I just want to get rid of the points.
The product of twice a number and five is the same as the difference of nine times the number and 7/4
Graph the ordered pairs for y=4x+2 using x={-2, 1, 2}
!!!6TH GRADE!!! MATH DUE IN 15 MIN ***50 POINTS*** Elwin is attempting to read a 480 page book in 28 days. He reads the first 60 pages in 4 days. At this rate,
Excerpt from swimming to Antarctica what does cox’s perspective add to this account of the arctic swim
I phone or Android??? which is better or are they both good​
Solve. 6x - 28 =-76. X=
ƒ(x) = 3 - 2x (-2, -1) (1, 0) (2, -1) (0, 3) (-1, 5)
Which is the best summary of this paragraph? Dr. Bellised my father to write to MANOS chector of the Perkins hustitution Boston the scene of Dr. Howel great lab