zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

The Greek city state of Athens opened the first dump more than how many years
hi how do i run faster
Josh rents a kayak at a nearby state park. He pays a flat rate of $12.99 plus $3.75 for each hour that he spends in the water. How much did Josh spend if he wa
In an autocracy, who makes most of the important government decisions?
The graph below shows a relationship between x and y. Which of the following statements about the graph are true? Select all that apply. There is a relative max
8. Write an equation parallel to x - 3y = 9 that passes through the point (3,-1).
Space is not always invisible true or false?
Why do we use the hydrogen spectrum to identify if a star is red or blue shifted? *
One of the most important predictors and components of mathematical achievement has been found by Siegler and colleagues to be __________.
PLEASE HELP ME I NEED THIS DONE ASAP !!!