zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

PLSSS HELPPP MEE WITH THIS QUESTIONNN PLSSSSWhy does Mrs. Harrison Smith call the crowd at the president's house (Andrew Jackson) a rabble?Only ladies and gentl
What type of angle has a measure of 90°
Find the value of x. Then find mAB.
I need help for question b
In response to rapidly rising property taxes, California voters approved a statewide ballot initiative, Proposition 13, which froze property taxes regardless of
How man significant figures does the following value gave 43.023
CH3CH2CH2CH2OCH3 what is this compound
If the volume of a gas, at constant temperature, changes from 200 ml to 500 ml, the pressure on the gas must have changed from 400 torr to ____________.
Select the correct answer.The poem is an "an outpouring of pain and turmoil that Johnson feels after the death of his own child." (Max 156)What is needed to mak
The number of apples in 15 pound boxes sold at a farm is normally distributed as shown below. Number of apples in a box What approximate percentage of boxes hav