christinaboey3paxj8k christinaboey3paxj8k
  • 04-07-2018
  • Mathematics
contestada

complete all questions. All mathematical qyestions must be shown clearly shown

complete all questions All mathematical qyestions must be shown clearly shown class=

Respuesta :

merlinmug
merlinmug merlinmug
  • 04-07-2018
First, find out how many pears she has....8x12= 96
Then simply divide by 9packs....the remainder is how many pears she has left.....6
Answer Link
mrsharp2
mrsharp2 mrsharp2
  • 19-10-2020

Answer:

First, find out how many pears she has....8x12= 96

Then simply divide by 9packs....the remainder is how many pears she has left.....6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
what is the mass of 11.5 liters of CL2 gas at STP?
Aerobic exercise is important mostly because it strengthens this part of the body. A. the brain B. the heart C. the lungs D. the biceps
Explain in a situation in which the reactant might weigh more than the product
The narrative in Nectar in a Sieve is told from a (an) _____ point of view.
39= 3m - 12 I'd really appreciate it if you showed your work.
What is the mass and weight of a 10kg object on earth?
why did the piano player bang her head against the keyboard?
What is the main idea or message of a poem? A. Imagery B. Figure of speech C. Metaphor D. Theme
What is the primary goal of the United Nations? a. promote unification of countries in North America b. establish rescue and humanitarian organizations c. cr