joynite838 joynite838
  • 04-07-2018
  • Mathematics
contestada

The cost for 3.25 pounds of coffee beans is $19.14. What is the cost of 1 pound of coffee beans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-07-2018
To find the cost of 1 pound, we need to divide $19.14 by 3.25 pounds. 19.14/3.25= 5.88923076923. We can round this to the nearest hundredths to make $5.89. So, the cost of 1 pound of coffee beans is $5.89. Hope this helped!
Answer Link

Otras preguntas

How far away is vy canis majoris from earth in light years?.
Please help me I don't know these.
Please select the word from the list that best fits the definition Nomadic people who came from the plains north of China
PLZ can someone help me with 2a and 2b​
A wood board 100 centimeters long. one piece is 26 centimeters longer than the other. what are the lengths of the two pieces?
Let (2x-12) degrees represent the measure of an acute angle. What are the possible values of x?
V 2 O 5 + H C I V O C 13 + H2 0
find the difference for 60-30
Please help with this French
¿Cuanto es 48.4÷(-1.1)?