SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

an employer was hired at a wage of $8 per hour.After a raise, the employee earned $8.75 per hour. What was the percent increase?
How do many amoeba-like protists eat
What is the solution of the equation? 4.8 + x -5.9 =3.6
Why is helium so difficult to liquefy?
One of hundred equal parts
Which of the following represents a similarity between the government of both the Mayan and Harappan civilizations? They both were a dictatorship. They both
"A recipe calls for 2 eggs every 5 cups of flour. A local chef will use 35 cups of flour, how many eggs must he have?" Please show the work
What are these number in order from least to greatest 0.75 0.4 one fifth and one half -
Presidents Harding and Coolidge favored policies that A. aided the growth of business B. Brought about social reform C. encouraged activism D. discouraged a lai
What was the significance of Harlem? A. Harlem did not welcome African American writers or musicians B. Harlem was an area largely dominated by wealthy white Am