victoria7853 victoria7853
  • 14-08-2018
  • Mathematics
contestada

Help me plz.............

Help me plz class=

Respuesta :

ailineortiiz
ailineortiiz ailineortiiz
  • 14-08-2018
Brand B cost less because it's only ¢.89 per pound and Brand A is $1.08 per pound will h means that brand B is cheaper by ¢.19
Answer Link

Otras preguntas

What example of figurative language is used in "I have ten legs," when the speaker says, "all my legs shout" (hint:can legs really shout?)
THE VOLUME OF A SPHERE IS 38808cm^3. find the height of the cone
(98 Points!!) Can someone take a look at this? I'm stumped. (Answer choices provided) What is the fifth term of the geometric sequence? Geometric sequence repre
which old do you have to be to be a senator​
The cheetah population in the Sahara Desert is declining at a rate of 4.5% per year. The population was 925 in the year 2005. Which answer is the best predicti
determine if the ordered pair is a solution of the equation is (2 4) a solution of y =10 -3×​
Please help!! I don’t know how to find the equation of a circle. Tell me how you got the answer , thank youuuu
quadrilateral abcd had side lengths of AB= 3, bc=4y-5, Cd=3, and AD=2y+1. Find the value of y for which quadrilateral abcd is a parallelogram.​
Alison was late paying her credit card bill of $247. She was charged a 5% late fee. What was the amount (in dollars) of the late fee?
Which of these procedures is the same as multiplying a whole number by 1,000? a). add 1000 to the whole number, 3 times b). multiply the whole number by 3, ten