bashamfarmgirl
bashamfarmgirl bashamfarmgirl
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

Need Help please with this one!

Need Help please with this one class=

Respuesta :

altersternsc
altersternsc altersternsc
  • 11-09-2018

$46.25; Since there are no variables (no numbers that could change, such as how many family members they have), you can simply add them all together to find your answer.

18.00+16.50+11.75

$46.25

Answer Link
eristhestar
eristhestar eristhestar
  • 11-09-2018

To find the answer for this problem you would need to add $18.00, $16.50, as well $11.75 which equals $46.25.

Answer Link

Otras preguntas

what did henry hudson claim land for
Heating zinc sulfide in the air causes the formation of
Yolanda owns 4 rabbits. She expects the number of rabbits to double every year.a) after how many years will she have 64 rabbits?b) write and equation to model t
how do I solve this proportion?
what describes the solvent in any solution
In a sale, normal prices are reduced by 12% The sale price of a digital camera is £132.88 Work out the normal price of the digital camera (3marks)
Explain how engineers and scientists may work together to produce a protein in the lab.
copy this figure onto grid paper. draw line to divide the figure into 4 congruent polygons. how do you know the ploygons are congruent
Genetic crosses Question:A brown coat is dominant to a white coat in cattle.  A farmer has a brown bull.  How would you determine whether the bull is a heteroz
What are the origins of prevailing ideas about natural, ideal, and deviant bodies in sports and in society?