KaraK2001 KaraK2001
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

The answer to the problems

The answer to the problems class=

Respuesta :

trinitytran2005 trinitytran2005
  • 11-09-2018
c = 20 +15d because you already have to pay $15 plus $20 per day
Answer Link
Vowing
Vowing Vowing
  • 11-09-2018

The answer is option 3. This is because it is showing the following: the total cost(c) is equal to(c=) $20 per day(c=20d) plus 15(c=20d+15)

The answer is option 3 (c=20d+15)

Answer Link

Otras preguntas

please help me find the ten incorrections
Whenever the motion energy of an object changes, there will inevitably be a/an
Shahid is going to use these instructions to make a fizzy drink. Shahid thinks that he has 400 ml of orange juice and 200 ml of lemonade.(a) If Shahid uses all
There are 6 times as many cats as dogs.There are 21 dogs and cats in all. How many dogs are there
Shahid is going to use these instructions to make a fizzy drink. Shahid thinks that he has 400 ml of orange juice and 200 ml of lemonade.(a) If Shahid uses all
Will mark as brainlist answer quickly In five to ten sentences, explain how the feudal system worked.Please write it in your own words and don’t copy off of in
You start with $285 in your account and withdraw $15 a week. Write a linear function for this situation.
if 25% of y is 30, what is 60% of y?
who ate all the bananas and took a dump in the hallway
Describe the effect the first Bursum Bill would have had on tribal lands.