savagegurlmayia savagegurlmayia
  • 12-09-2018
  • Mathematics
contestada

It cost 55.60 for 8 burgers what is the cost of one burger

Respuesta :

juanramirez530
juanramirez530 juanramirez530
  • 12-09-2018

the answer for your question is 55.60 / 8 = 6.95

Answer Link

Otras preguntas

Herbivores that live in the wetlands
Tell whether the lines for each pair of equations are parallel, perpendicular, or neither for questions 3 and 4. 3 ) y = -7/8x - 1 and -8x + 7y = -21 4.) y = -1
a line is represented by the equation 3x+2y=4. what is another way to represent the same line?
What were the chief provisions in the USA Patriot Act? A. The government could eavesdrop on telephone calls and privileged conversations between prisoners and t
Mr. Sanchez has 16 feet of fencing to put around a rectangular garden. He wants the garden to have the greatest possible area. How long should the sides of th
If 65% of the 300 people surveyed likes chocolate,how many people liked chocolate?
Which words in the sentence make up the adverb phrase? When the sun is shining, my family enjoys walking around the neighborhood. A. is shining B. around the ne
I have no idea how to do this: Slope= -3, y-intercept= -1 its slope-intercept form Slope= -2, y-intercept= -4 Through: (-3,2) , slope=-1/3 Through: (3,2) and
What are the basic units that all matter is made of?
When grocery shopping, _______. Which of the following best completes the sentence above? it is necessary to have a list of needed items a list of needed items