dandereramen dandereramen
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

Mrs. Garcia bought 9.1 yards of fabric for $18.79. How much was the cost per yard?

Respuesta :

angelavazq40888 angelavazq40888
  • 13-09-2018
2 dollars or in more descriptive is 2.064835164835165.
Answer Link
caracciolo768
caracciolo768 caracciolo768
  • 25-11-2020

Answer:

2 OR G

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A table has an area of 48 square feet, and its side length is 6 feet. The side width is feet.
Select ALL of the appropriate names for the following figure.
8 x − 12 = 4 ( 1 2 x − 6 )
The table shows the shipping costs for items of different values. A 2-column table with 4 rows. The first column is labeled total cost of items (in dollars) wit
Which is a way that you can reduce your risk of being the victim of a house fire?A.Attend a fire prevention training course and wear protective gear.B.Use smoke
Please help!! Math homework
Hi, please pick the answer correctly.. the available ones are (is, neither, too, nor, too,about,)so which one is it choose wisely.
PLEASE HELP ASAP the plans for a shed call for a rectangular floor with a perimeter of 228 ft. The length is two times the width. Find the length and width. The
Ok please help do you multiply 8(-4) get -32 and multiply 8(5) or -32(5) for the question 8(-4)(5)! Please help
approximately how many american children run away each year?