YesseniaAdair
YesseniaAdair YesseniaAdair
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

can somebody plz help me

can somebody plz help me class=

Respuesta :

bowlingangela01
bowlingangela01 bowlingangela01
  • 01-10-2018

they have gathered 26 kilograms so far

Because they already had 2 kilograms before the new recycling plan ,and the new plan was to gather 1 kilogram each week and its been 24 weeks

So u just have to add the 24 kilograms +2 kilograms=26 kilograms

Answer Link

Otras preguntas

For how many weeks would the class need ti sell cookies in order to earn $5000
Marcy played the piano for 45 minutes. She stopped playing at 4:15 p.m. At what time did she start playing the piano ?
At a price of $4, quantity supplied equals quantity demanded. This means that $4 is the _____. A) production price B) equilibrium price C) consumer price
somebody help me plz
Can someone help me with #2 and #3
R&R Lumber reports gross sales of $70,000. If sales returns and allowances are $10,000 and sales discounts are $3,000, what are the net sales? A. $83,000
I don't get this question
I need help with this problem
Choose the sentence which matches the meaning of the IR verb: applaudir
What number represents the same amount as 3 hundreds + 4 tens + 16 ones