jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

When identifying and labeling angles. Why do you have to be careful when using just one letter to name an angle?
HElp Me PleaSe!! REeEEeE
¿Por qué el sol sale por el este y se pone por el oeste?​
Question 1 (1 point) 2(x+y) Evaluate the expression 2y for x = 6 and y = 7. O 26 3 13 20 012
African Americans Native Americans and the Spanish all have influenced which region
Which fraction is equal to 0.45 REPEATING? A.5/11 B.41/99 C.41/90 D.41/9
I need help and fast please I will be giving a lot of points!! Write an informative essay on the Great Chicago Fire. Your essay will use research to explain wha
Write an expression for the difference of 10 and X
Find the resultant force
a y = 19.8x + 1080.2 b y = 19.8x + 1100 c y = 16.8x + 1080.2 d y = 16.8x + 1100