ottsmithmilesp7ui8z
ottsmithmilesp7ui8z ottsmithmilesp7ui8z
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

Using the chart below, write a ratio comparing COST to WEIGHT.

Using the chart below write a ratio comparing COST to WEIGHT class=

Respuesta :

lilaniben13
lilaniben13 lilaniben13
  • 03-10-2018

the ratio for cost to weight would be for the first one, 5/12.5. when siplified, they will all equal a ratio of  1/0.4.

Hope I helped

Answer Link

Otras preguntas

Misty bought a package of three T-shirts for $18.75. What is the unit price per T-shirt?
A local concert promoter purchases 2 3/4 od ads when one of the concerts is canceled the promoter cancels 1 5/8 pages of ads how much advertising space is the c
What were two television programs in the '80s that made a farce of traditional family life? The Cosby Show Married...With Children The Odd Couple Roseanne
what is the percent of change for $15.60 to $11.70
The following structures will have a double, triple, resonating, or coordinate covalent bond. Draw Lewis dot structures for each and state if it is a polar or n
Plants seemed to evolve in which order?
Joe has 12 cups of soup in a pot. If he pours 1/4 cup of soup into each bowl, how many bowls will he use?
if the price is $36 and it was on sale for 25% off what was the sale price
Are unilaterally deaf people able to determine where sound comes from?
What is absolute value of 21/2