wanda52 wanda52
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

How do I get this answer? If 3 pieces of candy cost $2.10, how much would four pieces cost?

Respuesta :

brightdoli
brightdoli brightdoli
  • 11-10-2018
first I divided then multiplied. hope i helped
Ver imagen brightdoli
Answer Link

Otras preguntas

In twin studies it was found that if one member of a pair of identical twins abused alcohol, the other abused it in _____ percent of cases. in a similar study o
Jack drank several cups of strong, black coffee when he stayed up late to study for a midterm exam. when jack's roommate came home, he made a few joking remarks
Need help plz help I needa pass this
Use the properties you learned to show why (a+b)+c is equivalent to b+(a+c)
Which emperor improved rome's judicial system and gave women more rights, but was also picked on by family members and ultimately killed by his wife?
What is the number of ways to arrange 8 object from a set of 12 different objects?
Which was not a result of the independence movements that arose in Latin America in the early 1800s?
14 1/2 % of what number is 8.7?
State one reason why sodium 24 isotope is rarely
Read the news headline and answer the following question. Defend Your Liberties: Join Today's Protest Against Ratification of Constitution in Central City Squar