shelbyp2003
shelbyp2003 shelbyp2003
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

please help me on this math question

please help me on this math question class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 01-07-2019

Answer:

  $5.99

Step-by-step explanation:

Purchase amounts are rounded to the penny.

(3/4 lb)×$7.99/lb = $5.9925 ≈ $5.99

Answer Link

Otras preguntas

Define ovipary, ovovivipary, and vivipary. Which vertebrates use each type of reproductive strategy?
blank is a tool of monetary policy in which the Federal Reserve buys and sells blank
James Madison presented nineteen amendments to Congress why were only 10 approved
Can someone think of an creative title for illegal immigrations
Find the distance between the two points. (−2, −5), (3, 5)
The magnetic field in an electromagnetic wave has a peak value given by b = 4.8 μt . part a part complete for this wave, find the peak electric field strength.
If there's a flood, you should _____. drive through flooded areas to get home, if needed gather water in bottles to conserve avoid flooded areas and flee to hig
Can some one help me please??
The Sun is best described as... A. a star that is below average in size. B. a star that is above average in size. C. a star that has exploded. D. an
A cat likes to play on stairs.  Starting at the bottom landing, the cat jumped up 4 steps, then down 2 steps.  Then the cat jumped up 5 steps and fell down 3.