jorgediazcx jorgediazcx
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 quarts of ice cream cost $13.16 find the cost of 7 quarts of ice cream

Respuesta :

jennyc19p3p80u
jennyc19p3p80u jennyc19p3p80u
  • 12-10-2018

I divide 4 into 13.16 which is 3.29 so then u multiply 3.29 times 7 which is 23.03

So 23.03 is ur answer
Answer Link

Otras preguntas

Pedro left home this morning at 8:35. Tina left home 20 minutes after Pedro left. Carlos left 18 minutes after Tina left. At what time did Carlos leave home thi
Which line from the story contains dialect?
The principle characteristic distinguishing marine and freshwater ecosystems is _______.
PLEASE HELP ITS URGENT 1. A polynomial expression is shown below. (mx + 8) (2x - 4) The expression is simplified to: -6x^2 + 28x - 32 what is the value of m?
write f(x) in a non-factored way from polynomial equation f(x)=(x+2)(-x+3)(x-2)?
The Statue of liberty, also known as the "modern colossus," is the echo of another statue, the original colossus that stood over two thousand years ago at the e
Chemical equilibrium is described as being dynamic because: The mass of the reactants changes to equal the mass of the products. The concentration of the
A triangle has a base oof 4inches and a height of 6 inces what is the area of the triangle
please someone help me
the country's population is increasing by 5% how many years will it take the countrys population to double??? (anyone good at maths)​