leah2582
leah2582 leah2582
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries cost $3. How many packages can u buy for $9?

Respuesta :

ronnica14
ronnica14 ronnica14
  • 13-10-2018
you can buy 3 packages for $9 bc 3×3=9
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following provides evidence of the influence of The Enlightenment on African Americans? A.Benjamin Banneker’s interest in scientific inquiry and
Classify each pair of labeled angles as complementary, supplementary, or neither. Drag and drop the choices into the boxes to correctly complete the table. Eac
The territory of a caliph is called a(n)
Find the result when 6n + 9 is subtracted ftin 2n - (6n +)
Describe progressive movements regarding Islam as law in the Middle East.
write an expression that represents the six less than a number times 5
The answer to this problem is?
Li Mei is mailing a package .The package weighs 35 ounces .What is the weight of the package in pounds and ounces?
Which revision fixes the dangling modifier in this sentence? While pitching a tent with the scouts, a doe ate the tall grass in the meadow. In the meadow whi
What is the equation of a circle with center (6,4) that passes through the coordinate (2,1)?