MimiDaBest2881 MimiDaBest2881
  • 15-10-2018
  • Mathematics
contestada

If i have 4 pounds of beef and it costs $9.56 how much would it cost me if I had 1 pound of beef

Respuesta :

Katieg3593
Katieg3593 Katieg3593
  • 15-10-2018

to do this just divide 9.56 by 4 to get $2.39

Answer Link
bellaoroz bellaoroz
  • 15-10-2018
$2.39 = 9.56/4 as the answer comes out to be $2.39
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is not the purpose of an introductory paragraph? A. to attract the reader’s attention B. to allude to history C. to reveal tone and clari
A swimming pool in the shape of a rectangular prism is 30 feet long.15 1/2 feet wide,and 6 feet deep.How much water could the swimming pool hold?
Which statements about Currier and Ives prints are true? A. They show European landscapes. B. They were popular with the American people. C. Many artists helpe
What does x mean and why is y involved too
Which of these most directly impacts a person's physical health? a.Personal relationships b.Amount of sleep c.Where you live d.Number of friends
Which is the value of this expression when p=3 and q=-9? a. -1/3 b. -1/27 c. 1/27 d. 1/3
what was the Harlem renaissance - an uprising of southern blacks against former slaveholders -an attempt by white writers to imitate African american writing st
what is the comstant for 3x2- 4x+ 1
Which component in a graph indicates an independent factor?
A group of students weighs 500 US pennies. They find that the pennies have normally distributed weights with a mean of 3.1g and a standard deviation of 0.14g Wh