jennessiie
jennessiie jennessiie
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

find the price of one marker if five markers cost $35

Respuesta :

debinbk debinbk
  • 02-11-2018

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

35/5 = 7

$7 for each marker.

Answer Link
0dds8 0dds8
  • 02-11-2018
One marker would cost $7 because 35/5 is 7
Answer Link

Otras preguntas

Round 13 513 to the nearest thousand
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies one inequalities but not them all
Write this statement as a conditional in if-then form: All triangles have three sides. A) If a figure is a triangle, then all triangles have three sides.B) If a
A storage tank shaped Like a rectangular prism is being manufactured to hold 100,000 cubic feet of natural gas. It has a length of 10 feet and a width of 25 fee
I = {1, 2} List all possible subsets of the given set.
At the school carnival, Carmen sold 3 times as many hot dogs as Shawn. The two of them sold 152 hot dogs altogether. How many hot dogs did Carmen sell? 51382111
At the school carnival, Carmen sold 3 times as many hot dogs as Shawn. The two of them sold 152 hot dogs altogether. How many hot dogs did Carmen sell? 51382111
all fractions between 0 and 1/4
A transformer has a primary coil with 600 turns and a secondary coil with 300 turns. If the output voltage is 320 volts, what is the input voltage?A. 8 volts
In Romeo and Juliet act 2, which character serves as a messenger