kaldemarto kaldemarto
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

How did I get the answer to these two problems

How did I get the answer to these two problems class=

Respuesta :

Isabella1319
Isabella1319 Isabella1319
  • 02-11-2018
You already have the answer
Answer Link

Otras preguntas

If 6 oz cost $2.10 and 8 oz cost $2.80 and 16 oz cost $5.60. How much would 20 oz cost
what are the four organized systems of religion?
Determine the inductance L of a 0.65-m-long air-filled solenoid 3.2 cm in diameter containing 8400 loops.
please show your work :) -2x + 4 = 12
Solve using the Addition Method. 5x/6 + y/3 = 4/3 2x/3 - y/2 = 11/6
Muffy's Muffins had net income of $2,325. The firm retains 60 percent of net income. During the year, the company sold $295 in common stock. What was the cash f
finds the mass of 125 grams of sodium chloride
A van can travel 18 miles on each gallon of gasoline. At that rate, how many miles can the van travel on 15 gallons of gasoline? -33 miles -83 miles -120 miles
In Firm A, each division is a self-contained, largely autonomous entity with full responsibility for its own value creation activities. What type of structure d
Kate Company purchased a tractor at a cost of $120,000. The tractor has an estimated salvage value of $20,000 and an estimated life of 8 years, or 12,000 hours