brodtfamily4
brodtfamily4 brodtfamily4
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

20 POINTS! ANSWER QUICK! GOOD LUCK! LAST OF THE DAY! :) (EASY)

Rachel bought 2 pounds of apples and 3 pounds of peaches for a cost of $10.45. The apples and peaches cost the same amount per pound. What was the unit rate?

Respuesta :

bubble1447
bubble1447 bubble1447
  • 02-11-2018
it would be 2.09 dollars per pound of fruit
Answer Link

Otras preguntas

which are the hottest places except desert? (not on earth)
Francois and Perrault are
What does this mean? Is it logical or not? Leila de rio mucho Durante la pelicula; no pudo divertirse
Which figure correctly demonstrates using a straight line to determine that the graphed equation is not a function of x?
PLEASE HELP 20 POINTS Paragraph One He drives a racecar 80 miles per hour. He motivates audiences of hundreds. He's earned awards for his performance on and of
Please explain why Aqueous NaCl is a good conductor but not in solid form. ​
what are the advantage of so unit​
How are the atmosphere hydrosphere and lithosphere related in the biosphere?
If (-1, y) lies on the graph of y=2^2x then y=
Which statement best describes how media can shape public policy? O A. The media monitor public opinion, gather information, and then report the people's desire