angie4917 angie4917
  • 12-11-2018
  • Mathematics
contestada

A sign at grocery store read 4 apples for 0.82 what would be the cost pr applel

Respuesta :

freya67 freya67
  • 12-11-2018
To complete this question, you would do
[tex]0.82 \div 4[/tex]
this equals 0.205 per apple, or 0.21 if rounded to 2 decimal places
Answer Link

Otras preguntas

A(n) _____ is any collection of outcomes from a probability experiment
ABCD is a trapezoid with sides AB parallel to CD, where AB = 50, CD = 20. E is a point on the side AB with the property, that the segment DE divides the given t
What the complement of 54.6 degree
find the domain of the function f(x)=24/x^2-20x+96
Which of the following passages best illustrates Farewell to Manzanar as a ‘coming of age' story? A. “But this woman, I realized much later, was half-black…” B.
In what way do acids affect your body?
Which racial category is most closely related to the eskimo ethnicity?
como que frecuencia debe llevarse el registro de ingresos y gastos? ¿porque?
A reflection of the pink triangle is shown. Which transformation makes this reflection? A) (x', y') = (y, x) B) (x', y') = (x, -y) C) (x', y') = (-x,
What are enzymes used in the body for?