Seudónimo Seudónimo
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

Delia can buy 3 identical sweatshirts for a total of $30. How much would it cost if she were to buy 4 of the same sweatshirts at the same price per sweatshirt?

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 13-11-2018

$30/ 3 sweatshirts = $10 /shirt

$ 10/shirt * 4 shirts = $40

It would cost $40

Answer Link
Аноним Аноним
  • 12-03-2021

$30/ 3 sweatshirts = $10 /shirt

$ 10/shirt * 4 shirts = $40

It would cost $40

Answer Link

Otras preguntas

This table represents the altitude change in meters, m, as a hiker hikes down a mountain in h hours. When graphed, all of the points in the table lie on the sam
So I have a speech I have to do for band council I would like to win plz. I play Bb clarinet and I'm in 8th grade plz help!!!​
Plz help I’ll give 20 points
Story about something you have experienced
who wanna text for a while?
i will brainliest right answer4. Where was Alexey when he created Tetris?a. Parisb. Russiac. The United States of America d. Germany
What is the output? >>> phrase = "hello mom" >>> phrase upper()
The middle ear takes sound______and turn them into______that are delivered to the inner ear
why would you even ask this ._.
Help me plzzzzz zzzzzz