sapphirewolf123210 sapphirewolf123210
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $32.05 to 15 gallons

Respuesta :

datgamer13
datgamer13 datgamer13
  • 14-11-2018

To figure this out, just divide 32.05 / 15.

32.05 / 15 ≈ 2.1367

So, the rate for dollars per gallon is about 2.1367!

Answer Link
chloejoy418
chloejoy418 chloejoy418
  • 14-11-2018

$32.05 / 15g = 2.136

$2.14 per gallon

Answer Link

Otras preguntas

how does the carbon cycle work in the desert
which is more acidic pH2, pH4 or pH6?
What is the slope of (2,3) , (6,7)
The discovery of gold in Transvaal contributed to the start of _____?the Anglo-Boer WarWorld War IIWorld War Ithe Peloponnesian War
What is the property, transformation, or simplification used in each step of this problem?    x-7=34
What is the slope of (2,3) , (6,7)
what is the prefix of enactment?
What's an equivalent fraction for 10 15 by dividing
Evolution is: A) A change in the composition of a population from one generation to the next.B) A phenomenon that must be inferred from evidence, because it can
If the angles of a triangle are in ratio 2:3:7 find the measure of all the angles of the triangle