wilsonlacovia wilsonlacovia
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

Three pounds of fish cost 14.97 what is the unit price

Respuesta :

cgrodner1 cgrodner1
  • 14-11-2018

The unit price is $4.99 per lb.

Answer Link

Otras preguntas

You start at (2, 1). You move left 2 units and down 1 unit. Where do you end?
kung gagawa ng patalastas ng pizza ano ang iyong sasabihin mo​
In which of the following plants stomata are not found in the dominant stage of the life cycle ?? 1) sphagnum 2)Dryopteris 3) Lycopodium 4) Zamia
This pedigree supports the fact that the widow's peak is due to a dominant allele, because if it were due to a recessive allele and both parents show the recess
[50 POINTS!!!] - (FLVS Flex) Spanish 6 DBA 1. Vocabulary Related to the Environment, Natural Disasters, & Animals. 2. How to Use Subjective (persuasive) Ex
An economic transaction in which one party trades a good or service for another good or services is called barter. comparative advantage. absolute advantage. a
I will give brainliest pls help
What is Bocaccio's main purpose in the passage
I received a letter from your competitor that mentions a savings of 15% over your prices. Can you match this offer? My current rate is $129.00 per month."
PLEASE HELP ME ILL GIVE YOU BRAINLIEST