monse20079
monse20079 monse20079
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

Please help urgent!!!!!!!!!and explain how you got your answer

Please help urgentand explain how you got your answer class=

Respuesta :

kathyxm kathyxm
  • 15-11-2018
what you would do is divide the object by its price for example 3 apples by $0.59 cents that would be $0.19
Answer Link

Otras preguntas

The success rate of maintaining weight loss is most improved with A) continued dieting B) increased protein C) decreased essential fat D) exercise
Thornton Wilder was born in 1897 in the town of ______.
Liz had attended class everyday since she started school as a kindergartner. she said she had been in school for about 1,000 days. what numbers could be the act
Saturn's rings are mostly made of a. ice and dust b. frozen carbon dioxide c. hydrogen and helium gas d. small moons and asteroids
A group of people who settle far from home but keep ties with their own country
What element of storytelling has remained true over the years
Protein can be found in both animals and vegetables. a. True b. False
Because of convection, the warmest air in a room A. spreads out in all directions. B. rises toward the ceiling. C. transfers heat to the walls. D. sinks tow
In a free election in 1989, Lech Walesa came to power in A. Hungary. B. Romania. C. East Germany. D. Poland.
A mutation changes the DNA sequence AAGCCTGGCAAT to the new sequence AAGCCTGCGCAAT. What kind of mutation has occurred? A. deletion B. insertion C. duplication