blossie3489 blossie3489
  • 15-11-2018
  • Mathematics
contestada

If a package of granola bars with 12 bars cost $3.48, how much does each granola bar cost.

Respuesta :

SimplySnowy
SimplySnowy SimplySnowy
  • 15-11-2018
12 bars = $3.48
$3.48➗12= 0.29

This means that each granola bar costs .29 cents

Hope this helps! :3
Answer Link

Otras preguntas

graph the line y=5x-4
graph the line y=5x-4
someone help me with this ..
someone help me with this ..
What does W = too Please help
How do I solve 2 2/7 - 1 1/3
What two things must you know to find the momentum of an object? :( anyone?
someone help me with this ..
If I get +16/20 on a test what percentage is that?
can anyone help me with this problem ?