straw11berry
straw11berry straw11berry
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

One-third of your art supply money goes for brushes. If you also spend 3/5 of your money on paint, what fraction of your money will you have left?

Respuesta :

jkii007 jkii007
  • 03-04-2016
1- 1/3-3/5

1/15 of your money left
Answer Link

Otras preguntas

If 12 pounds of apples cost $21.60, how much does each pound cost?
The higher an object is raised compared to the ground Question 5 options: the less potential energy it has. the more potential energy it has. the less kinetic e
Tomatoes are on sale for 3 lb for$1.09 how much wil 5 lb of tomatoes cost
HELP I NEED HELP ASAP p.s. look at pic for question.
Write an essay that evaluates the logical fallacies presented in the two arguments that have come to different conclusions. Be sure to abide by appropriate writ
write a report on how students go to school in Peru​
The "Ballade of Worldly Wealth" is an excellent example of satire.
what is the value of y?
Homer buys groceries for 50 dollars and a coffee for 5 dollars. Sales tax is 8%. How much does Homer actually have to pay?
What type of exponential function is f(x)=0.75(2.1)xWhat is the function's percent rate of change?Select from the drop-down menus to correctly complete each sta