samarasellers
samarasellers samarasellers
  • 11-12-2018
  • Geography
contestada

Theo's mom bought an eight-pack of juice boxes at the store for $4 determine the unit rate for the juice boxes

Respuesta :

kaywashere202
kaywashere202 kaywashere202
  • 11-12-2018

8x = 4. x = 4/8. x = 0.5. The unit rate for juice boxes is $0.50.

Answer Link

Otras preguntas

Which best describes Germany’s standard invasion strategy at the beginning of World War II?a. Attack with a combination of speed and overwhelming forceb. Intimi
how do you solve m/9 divided by mn squared / 3
8. A pattern of being late for work or for appointments is usuallyA. a habit learned early, which is nearly impossible to break.B. directly related to one's per
how is a knoll formed
1/3(9x+27)-4=1/2(2x+54)
how is a knoll formed
how do you solve 4a/b divided by 2ac/b
the student council president wants to find out the opinion of the students on the issue of school lunch options. The president sends out a survey to a random
List the perfect squares between 100 and 500 that are even numbers
write the number in two other forms