micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

Which line is perpendicular to the line y=2/3x +3? Y=2/3x-1 Y=-2/3x+1 Y=3/2x+7 Y=-3/2x+7
Calculate the de Broglie wavelength of an electron traveling at 3.0 × 107 m/s (me = 9.1 × 10-31 kg).
What Is Paranormal Fiction?
What is the Rosetta Stone?
1 . A farmer moves along the boundary of his rectangular field of side 10m x 20m . farmer covers 1m in 1sec . what will be the magnitude of displacement at the
many popular beverages are sold in two-kilo bottles. true or false
What was the relationship between the temperance and suffrage movement
Which causes malaria, African sleeping sickness, and amoebic dysentery?A. FungiB. VirusesC. BacteriaD. Protists
explain why it is usually only necessary to test one point when graphing an inequality
where did the idea for it come from, what did sputnik do and can you think of anything else about sputnik,