2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

What might happen if osteocytes were damaged
Northwest Fur Co. started 2013 with $103,000 of merchandise inventory on hand. During 2013, $600,000 in merchandise was purchased on account with credit terms o
The difference between generalized and specialized transduction is:___________ A. the size of the plasmids being moved B. the size of the phages being used C
A used motorcycle is on sale for 3600 Eric makes an offer equal to 3/4 of his price how much did Eric offer for the motorcycle
the mood in the night sky is a beautiful sight
If the prices of apples goes down by 10%, find the percentage of increase that a family should effect in its consumption so as not to increase expenditure on th
what is 3 1/2 * 2 7/10
HEY, I NEED THIS HELP BY TOMORROW!!!
Which of the following describes an important impact of the emergence of the United States and Soviet Union as the world's superpowers following World War II? A
It takes Kasey 1 2/3 hours to bike the woodlawn trail. It takes her 3 5/6 hours to bike the hammer side trail. How many times as long does it take Kasey to bike