yinglinzhu yinglinzhu
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00

Respuesta :

mikewithhayde
mikewithhayde mikewithhayde
  • 03-01-2019

Answer:

12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER THIS... IF A PLANT IS GROWN IN A WINDOW, SHELF AND CABINET. 1. WHAT IS THE TEMPERATURE OF WATER? 2. FOAM HEIGHT AFTER 10 MINS 3. INFERENCE PLEASE
What is totalitarian government
Read the sentence. HELP PLS ILL GIVE YOU 50 POINTS Growing chili peppers is an important source of income in New Mexico. Which form of the verb is Growing chi
Match the vocabulary words in the column on the left with their definitions in the column on the right. amend to challenge a statement by declaring an opposite
Read the lines from the poem. "So, they teach me the sweet lesson, That the humblest may give Help and hope, and in so doing, Learn the truth by which we live;
According to this graph, what statement summarizes the causes of death in the United States for 2014? Cancer accounts for fewer deaths than diabetes. ase Diabet
Please help. thank you so much
Please help me with this question I picked a answer but I’m not sure if it’s right
which ratio does not belong with the others? Explain your reasoning 3:4 9:12 12:15 12:16
Viene aquí. Is this correct grammar? (My Spanish grammar stinks lol.)