sudafed sudafed
  • 16-09-2014
  • Mathematics
contestada

Help!  Your dog eats 7/8 lb. of dog food in 4 meals.  How much does he eat per meal?

Respuesta :

GamerJui
GamerJui GamerJui
  • 16-09-2014
7/32 per meal. 7/8=28/32 divided by 4 equals 7/32
Answer Link

Otras preguntas

"mi bolsa con los documentos de identidad y las tarjetas de crédito"
A primary reason for the war of independence from Spain was a. pressure from the United States to introduce a democracy. b. the unwillingness of Spain to modern
Will me and zoe be together forever?
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 10 ounces of chocolate chips for $1.66 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32 A. Choice A
Which of the following is an example of a crossover artist?
could someone check some spanish for me
The sum of the squares of the digits of a positive two-digit number is 20, and the tens digit is 2 more than the units digit. find the number.
Barney and Marshall and participating outdoor activities Barneys been hiking and doing tai chi alone in the park marshals been playing three on three basketbal
Discuss how the route of drug administration chosen might be dependent on a person's age. What preferences might a patient have if they are elderly, pregnant, o
Which of the following organelles are common to both prokaryotic and eukaryotic cells? 1. Plasma membrane, ribosomes, and cytoplasm 2.Cytoplasm, nucleolus, and