alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

if the sequence of one strand of a DNA molecule is 5' - CAGTACGACCTAA -3', the sequence of the complementary strand is
Helppppop plzzzzzz….
Given the equation. solve for x and identity if it is an extraneous solution. A) x=6, solution is not extraneous B) x=6, solution is extraneous C) x=11, solu
I am thinking of a number. I multiply it by 5 and add 20. I get the same answer if I multiply by 2 and add 74.
Choose the option that changes the verb in bold type to the preterite tense. Yo juego al futbol. Yo ____ al futbol ayer. O juegué O juegé O jugé O jugué
How do I solve this?
This is an independent clause because it contains a complete thought. an incomplete thought. a conjunctive adverb. a subordinating conjunction.
I need help on this I am lost.
All right what number is 40% of 200 please show work and don’t make it complicated thank you
2. Calculate how many moles of H2 would be produced if 0.250 mol of Fe reacts completely. (1 mark) Balanced equation: 3H2SO4(aq) + 2Fe(s) → Fe2(SO4)3(aq) + 3H2(