riveneal riveneal
  • 11-02-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys for muffins for $5 what is the cost of 7 muffins​

Respuesta :

tatyanapratt200 tatyanapratt200
  • 11-02-2019

Answer:

35$

Step-by-step explanation:

If one muffin is 5 dollars and you buy 7 then just multiple them and get 5x7=35

Answer Link
briana0452
briana0452 briana0452
  • 11-02-2019

$5.0]0×7 muffins=$35.00.

Answer Link

Otras preguntas

how many moles is 1.22 grams of flourine gas F2)
A compound with a molar mass of 100.0 g/lol has an elemental composition of 24.0% C, 3.0% H, 16.0% O and 57.0%F. What is the molecular formula of the compound?
What is the cube root of -1,000p12q3
At the end of 2​ years, P dollars invested at an interest rate r compounded annually increases to an​ amount, A​ dollars, given by the following formula. A=P(1+
Radical-3 -radical -169
How does the theme of a novel differ from its plot?
How did World War I assist the women's suffrage movement in the United States?
Why did the founding fathers include a procedure to amend the constitution?
GEOMETRY HELP? what is the value of x to the nearest tenth?
Why is it incorrect to say that matter contains heat?