kiaaaaa kiaaaaa
  • 15-04-2016
  • Mathematics
contestada

parsley cost $.60 per ounce.If Chef Jorge needs 7.25 ounces for his recipe,how much will he spend on parsley?

Respuesta :

antfarm2014
antfarm2014 antfarm2014
  • 15-04-2016
the answer will be $4.35
Answer Link

Otras preguntas

Choose the verb that best agrees with the subject. Bananas (grow/grows) best in warm, moist climates. a. grow b. grows
which is the most likely reason a person would become an indentured servant in the thirteen colonies
women in roman society had the right to
What is the narrative mode of the passage? first person second person third person, omniscient third person, limited
what is the ratio os 42 and 53
Read the following sentence. Unfortunately, the email I received about winning a $100 gift card was a hoax. Using the context, the word "hoax" means gift trick
what clues indicate a rusty bike has gone through a chemical change
Interphase is the longest stage of what process? A)mitosis B)cell cycle C)cytokinesis D)reproduction
Is the group of words a simple sentence, a compound sentence, or a run-on sentence? The pond water was warm, and we all enjoyed swimming in it. a. run-on sente
Gary played soccer for 1 hour and tennis for 2 hours. Tanya played tennis for 2 hours and soccer for 1 hour. Who played sports longer? Explain.