Zaxx4771 Zaxx4771
  • 01-03-2019
  • Mathematics
contestada

3 cans of green beans cost $1.80. Rival bought 9 cans of green beans How much did he pay?

Respuesta :

ramagr25 ramagr25
  • 01-03-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

3 cans = $1.80

9 cans = 3*1.80 = $5.40

Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

5.4 or 5.40

Step-by-step explanation:

1.80 divided by 3 and then multiply by 9 and you will get 5.40

Answer Link

Otras preguntas

A retired couple has up to $50,000 to invest. As their financial adviser, you recommend that they place at least $35,000 in Treasury bills yielding 1% and at mo
The discount rate that makes the present value of a bond's payments equal to its price is termed the:
El profesor es de Japón. Es ……
Paragraph on "Computer is the need of hour "
PLS HELP (algebra 1) solve -6 + 8(16 - 19z)
Future perfect and future perfect continuous 1. By the time we get to Chicago this evening, we (drive) more than four hundred miles. We are going to be exhauste
g dividends paid 13500. what was the net income for the past year of the firm faces a tax rate of 30%
someone help me please with this algebra problem
A piece of labor-saving equipment has just come onto the market that Mitsui Electronics, Ltd., could use to reduce costs in one of its plants in Japan. Relevant
At the start of the war, which countries were on the side of the Central Powers? Check all that apply. C Ottoman Empire O Great Britain 0 Russia D Austria-Hunga