nika7760 nika7760
  • 14-03-2019
  • Mathematics
contestada

One bulb of elephant garlic cost $2. How many bulbs of elephant garlic can you buy for $4?

Respuesta :

cblue8282 cblue8282
  • 14-03-2019

Answer:

Two.

Step-by-step explanation:

4 goes into 2 twice.

($4/$2 = 2 r 0)

Answer Link
xXxGolferGirlxXx
xXxGolferGirlxXx xXxGolferGirlxXx
  • 20-03-2019

Hey there!

You can buy 2 bulbs of garlic with $4.

2 x 2 = 4

Hope this helps you!

God bless ❤️

xXxGolferGirlxXx

Answer Link

Otras preguntas

An acceleration of 2m/s^2 is produced on a body by applying an effort of 50N. calculate mass of the body​
what is the characteristics of computer?dicuss any 5 of them​
____ more than 3455 is two hundred seventy -eight thousand five hundred eighty three​
find the equation of the line shown
2. A type of weathering that involves change in the composition of rocks.A. chemicalB. mechanicalC. both chemical and mechanicalD. none of the above pa sagot pl
which one is better:The Charming Alpaca or The Adorable Baby Alpaca#JFF​
Very Short Easy Story in Hindi in 80 words. 50 points (a/t) Please answer fast and il mark brainliest.
According to ______, market participants immediately change their actions in response to anticipated price-level changes, such that no changes in real output oc
A video store charges $12 for used games and $25 for new games. Jonathan has saved $300 to spend on video games. x = number of used games y = number of new game
how do means and resources affect the development process of a country​