spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
This is characterized by the symbol <, and is always read from left to right. Example: the phrase Cindy's wages were less than $50 this week can be written
Match each moon or planet to the most accurate characteristic. A. Earth's moon B. Venus C. Europa D. Mars 1. It contains large amounts of frozen water 2.
What was a popular trend in the 1990s?
Identify the choice that best describes the underlined word or phrase for questions 1 - 2 1. The suggestion that Jim run for student body president was greeted
what does the leader of each state legislator do
A forty-five-year-old woman is a heavy drinker, smoker, and has had many sexual partners. Certain types of the female reproductive cancers run in her family. Ba
An individual who uses intuition to perceive information: Select the best answer choice. Concentrates on basic information taken in Remains open to new informat
What are two ways that a person's wealth may be taxed? Describe these taxes.
In “The Rockpile” by James Baldwin, how does the way the children play on the rockpile contribute to the rockpile’s symbolism? Their violent play makes the rock
Olivia filled 6 baskets of strawberries. Later she combined the fruit evenly into 3 larger boxes. If all 3 boxes sold for $42, how much money did each box of st